Toni kross

Kros: Odličan završetak fenomenalne godine

Fudbaler Reala Toni Kros rekao je posle osvojene titule Svetskog klupskog prvaka da nije mogao da zamisli bolji završetak godine. Real je u finalu u Marakešu savladao San Lorenco rezultatom 2:0 što je za Krosa druga titula u 2014, pošto je u julu sa Nemačkom osvojio SP u Brazilu.
-Ovo je fantastičan način da se završi godina. Nije lako doći dovde, jer prethodno morate da osvojite Ligu šampiona. Srećan sam i što sam ovaj trofej osvojio prošle godine sa Bajernom, a ove sa Realom. To nije čest slučaj, tako da je ovo odličan kraj senzacionalne godine – rekao je Kros za sajt FIFA.
On je dodao da su Madriđani željni pobeda, kako u međunarodnim takmičenjima, tako i u domaćem prvenstvu.
-Trudimo se da osvojimo svako takmičenje, ali svesni smo koliko je to teško. Atletiko i Barselona su naši najveći rivali u Primeri, a slično je i u Ligi šampiona, gde imate timove kao što su Čelsi ili Bajern. Biće ovo teška i naporna sezona. Dobro nam ide, nadam se da ćemo ostati na tom putu – poručio je Kros.
Kros je u Real došao ovog leta iz Bajerna i na 26 utakmica postigao jedan gol za „kraljevski“ klub.