Torino  GenoaPobede Torina i Kjeva

Fudbaleri Torina pobedili su danas na svom terenu Đenovu sa 2:1, u utakmici 16. kola italijanskog prvenstva i udaljili je od borbe za mesto u kvalifikacijama za Ligu šampiona.
Đenova je povela u 42. minutu golom Jagoa Falkea, a Torino je pobedio zahvaljujući dvostrukom strelcu Kamilu Gliku, koji je postigao golove u 52. i 63. minutu.
Đenova je šesta na tabeli sa 26 bodova i ima 26 bodova, a Torino posle četvrte prvenstvene pobede zauzima 14. mesto sa 17 bodova.
U gradskom derbiju Kjevo je kao gost pobedio Veronu golom Alberta Paloskija u 81. minutu.
Verona posle petog remija zauzima 15. mesto na tabeli sa 17 bodova, a Kjevo je 16. sa bodom manje.
Preostale tri današnje utakmice završene su nerešenim rezultatima.
Sampdorija, koju sa klupe predvodi srpski trener Siniša Mihajlović odigrala je nerešeno 2:2 protiv Udinezea, čiji je pomoćni trener bivši kapiten reprezentacije Srbije Dejan Stanković. Stanković je zbog protesta kod jedne sudijske odluke isključen u završnici utakmice.
Fjorentina i Empoli odigrali su 1:1, a Atalanta i Palermo 3:3.