stankovic trenerSampdorija izvukla bod, Stanković isključen zbog protesta

Fudbaleri Sampdorije i Udinezea odigrali su danas u Đenovi nerešeno 2:2 (1:2) u utakmici 16. kola Serije A.
Sampdorija je posle remija sa Juventusom (1:1) odigrala još jedan meč bez pobednika, a danas je malo nedostajalo da ostane praznih ruku.
Udineze je u prvom poluvremenu napravio preokret za vođstvo od 2:1, a ekipa Siniše Mihajlovića izjednačila je rezultat 15 minuta posle odmora.
Sampdorija je ovim remijem ponovo preuzela četvrto mesto na tebli, dok je Udineze na devetoj poziciji.
Srpski reprezentativac Željko Brkić presedeo je utakmicu na klupi Udinezea, a u zavešnici susreta pomoćnik Andree Stramaćonija, Dejan Stanković, isključen je zbog burnih protesta kod sudije.
Fiorentina nije uspela u Firenci da savlada Empoli – 1:1, a uzbudljivo je bilo u Bergamu gde su Atalanta i Palermo odigrali 3:3.
Jedine pobede ostvarili su Kjevo i Torino. Kjevo je u gradskom derbiju kao gost slavio protiv Verone uz diskutabilan gol Paloskija (1:0), dok je Torino savladao Đenovu uz dva gola Glika (2:1).
Rezultati i strelci 16. kola Serije A:
Atalanta – Palermo 3:3 (Denis 40. penal, 76, Moralez 55 – Rigoni 6, Vaskez 16, 45+1)
Fiorentina – Empoli 1:1 (Vargas 44 – Toneli 57)
Sampdorija – Udineze 2:2 (Obijang 15, Gabijadini 60 – Geijo 31, Danilo 34)
Torino – Đenova 2:1 (Glik 52, 64 – Falke 45)
Verona – Kjevo 0:1 (Paloski 81)